Klima se vyjednává TADY

V roce 2016 se v Lužici rozhodne o budoucnosti hnědého uhlí. Vattenfall chce doly a elektrárny prodat za co nejvíc peněz, místo aby zastavili provoz úplně. Nový investor by investoval obrovskou sumu do hnědého uhlí a zdevastoval by krajinu novými povrchovými doly.

Aby se zabránilo katastrofální změně klimatu, uhlí musí zůstat ve zemi. Víc než 1.500 lidí v létě v Garzweiler v rámci Ende Gelände blokovalo rypadla. Ale to byl jen začátek!

13.-16. května 2016. uhelný revír Lužice

My jsme investiční riziko

Ukážeme možným kupujicím (investorům): Kdo v 2016 stále investuje do hnědého uhlí, obdrží i náš odpor. Čím je protest větší, tím víc je hnědé uhlí neatraktivní, a tím je prodejní cena nižší, což vede k nepravděpodobnosti celého prodeje. Ještě tomu můžeme překážet a přimět Vattenfall k zastavení. Dovnitř do dolů, nahoru s rizikem. Půjdeme do dolů, a riziko vzroste.

Příjdeme, abychom zůstali!

Jsme všude, kde se z klimatu tvoří kapitál. Budou-li nové povrchové doly nebo znečišťující uhelné elektrárny – naše akce je slib: Ukončíme to, až poslední rypadlo přestane pracovat.

Jsme mezinárodní!

Ať místní iniciativy, část globální divestice nebo Aktivisti v internacionálním hnutí za klimatickou spravedlnost. společně protestujeme v roce 2016 v Lužici.

My jsme Ende Gelände!

Společně s mnoha lidmi budeme o letnicích od 13. do 16. května blokovat rypadla – jedná se o velkou akci občanské neposlušnosti.